Вівторок, 21.05.2024, 13:28
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Наше опитування
Яким урокам Ви надаєте перевагу
Всього відповідей: 11
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Зі шкільного досвіду [ Додати статтю ]

Стратегія та перспективи розвитку викладання іноземних мов у початковій школі.

Стратегія та перспективи розвитку викладання іноземних мов у початковій школі.

Сучасний стан міжнародних зв’язків України, вихід її до Європейського та світового простору зумовлюють розглядати іноземну мову як важливий засіб міжнародного спілкування.

 Основне призначення іноземної мови як предметної галузі шкільного навчання – сприяти оволодінню учнями вміннями та навичками спілкуватися в усній та писемній формах відповідно до мотивів, цілей і соціальних норм мовленнєвої поведінки в типових сферах і ситуаціях.

У «Державних стандартах базової і повної середньої освіти», «Загальноєвропейських рекомендаціях», «Типовому навчальному плані спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов» для 1-11 класів зазначено, що головна мета навчання іноземної мови – формування в учнів комунікативної компетентності, базою якої є комунікативні вміння, сформовані на основі мовних знань та навичок. Програма визначає завдання з тематики спілкування, мовленнєві функції та засоби їх вираження, лексико-граматичний мінімум, соціокультурні та загально навчальні компетентності. У першому класі учні знайомляться з такими темами, як «Учень, його сім я та друзі», « Школа», «Улюблені тварини», засвоюють в усній формі фрази привітання, прощання, знайомства з новими друзями. Вони вміють описати предмет, його форму та колір.

Багато людей у світі володіють іноземними мовами.

 Білінгвальність є основою розвитку дітей і нашої школи, тому що вона багатонаціональна. З дитячих років діти спілкуються українською та російською як своєю рідною мовою, або українською та вірменською, або українською та іншими мовами.

Головне не те, якими мовами ми вміємо розмовляти, а те які думки ми можемо передавати засобами мови.

 

У методиці викладання іноземних мов прослідковуються 4 змістовні лінії:

мовленнєва (аудіювання, говоріння, читання та письмо);

мовна (вивчення фонетики, лексики та граматики). У першому класі учні засвоюють матеріал на рівні імітації та розпізнавання;

соціокультурна – знання про країну, мова якої вивчається, її традиції та свята; У першому класі діти набувають елементарних знань про такі Європейські свята, як Різдво, День Святого Валентина та інші;

діяльністна – набуття учнями комунікативних навичок.

 Цюрупинська щкола  1-3 ступенів №2 з поглибленим вивченням іноземних мов має підґрунтя для успішної роботи по впровадженню вивчення іноземних мов з 1 класу. Етапи роботи – це досвід роботи у класах з поглибленим вивченням англійської мови з 2003 року.

2003 – відкриття 7класу з поглибленим вивченням англійської мови; студія 8х класів (англійська мова), вивчення німецької як другої іноземної мови та щорічне відкриття одного класу з поглибленим вивченням англійської мови

2011  - відкриття двох перших класів з поглибленим вивченням англійської мови.

У 2012-2013 навчальному році у перших класах школи працює енергійний та креативний склад вчителів іноземних мов, які мають відповідну освіту:

Батрак Марина Сергіївна

Мазун Анастасія Анатоліївна

Снігірьова Галина Ігорівна

Охріменко Анна Вікторівна

Колесникова Марія Костянтинівна

Злиденна Тетяна Володимирівна

Наступність у вивченні іноземних мов у перехідний період від початкової до середньої школи у спеціалізованих класах реалізується через розширення меж вивчення іноземних мов. Так уже у 2012-2013 навчальному році учні 5А спеціалізованого класу успішно вивчають другу іноземну мову:

німецьку ( вчитель Приходько Олена Василівна)

французьку (вчитель Лопатюк Валентина Василівна).

Передбачається також у наступному навчальному році відкрити групи з вивчення другої іноземної мови (також німецької та французької).

 

Протягом років  учні  перших класів не тільки навчаються на уроках, а також беруть активну участь у позакласній роботі з предмету.

 Етапи для роботи з викладання іноземних мов з 1 класу – це вивчення нормативних документів Міністерства освіти та аналіз умов створення таких класів ( підготовча робота у дитячих садках мікрорайону з популяризації іноземних мов: англійської, німецької, французької; робота психологічної служби школи по адаптації першокласників до навчального процесу та створення сприятливих умов для навчання; проведення засідань Ради школи, батьківських зборів та індивідуальна робота  з батьками; підбір педагогічних кадрів для роботи у початкових  класах з поглибленим вивченням англійської мови; підготовка ІКТ (інформаційно-комунікативних засобів навчання) - відеороликів, навчальних мультфільмів, пісень, а також дидактичних засобів навчання  (яскравих плакатів з буквами алфавіту, картинками), іграшок.  

З метою ефективності роботи вчителів у 1 класах  школи проводяться засідання методичного обєднання учителів іноземних мов (керівник:  учитель вищої  категорії, старший вчитель Терлич Т.В.)  Учителі обговорюють методичні проблеми, діляться педагогічними ідеями, планують позакласну роботу та проводять моніторинг навчальних досягнень учнів.

 

Результати моніторингу  роботи учителів у  1А 1Б 1Г класах показали, що за два перших місяця навчання діти засвоїли букви англійського алфавіту, лексичні одиниці у межах вимог Програми, знайомі з основними комунікативними фразами для монологів та діалогів, розуміють мову учителя. Протягом перших місяців навчання вони також вивчили англійські пісні та вірші. На уроках учителів Мазун А.А., Батрак М.С., Колеснікової М.К. діти активні, працюють із задоволенням та розкривають свої творчі здібності.

Щоб зробити дітей хорошими, треба зробити їх щасливими, тому з метою підвищення мотивації навчання першокласників учителі  Батрак М.С., Мазун А.А., Колеснікова М.К., Снегірьова Г.І., Юхно О.М. застосовують ІКТ.  Матеріали інтернет – мережі допомагають учителям зробити урок більш яскравим та цікавим. У лінгафонному кабінеті школи є  відеоролики за різною тематикою, а також мультфільми англійською мовою, програми з вивчення граматики та тренувальні вправи. Введення в програму школи вивчення основ інформатики у початковій школі сприятиме кращому засвоєнню учнями іноземних мов через ІКТ. Школа №2 користується 2 компьютерними класами, які мають також інтерактивну дошку (№42 №43), лінгафонний кабінет англійської мови (№40), технічні засоби навчання у кабінетах початкової школи.

 

Основний метод навчання у початковій школі – це дидактична гра, яка робить процес навчання психологічно позитивним та приємним для дітей.

Проведений день відкритих дверей у минулому році. Батьки та учителі інших шкіл  мали можливість відвідати відкриті уроки та поділитися враженнями.

Позакласна робота з предмету допомагає реалізувати соціокультурний компонент процесу навчання, розвиває творчі здібності та таланти учнів, а заохочення сприяє подальшому бажанню дитини творити та розвиватися. В минулому  році ми започаткували проведення щорічного фестивалю європейської пісні для учнів початкових класів, а зараз молодші школярі готуються до фонетичного конкурсу, який буде проведений у лютому. Вже у першому класі за допомогою вчителя діти готують перші матеріали для мовного портфоліо.

Учні початкової школи беруть участь у святі «Перші сходинки» для батьків майбутніх першокласників, проводять щорічну презентацію 4х класів українською та іноземними мовами.

Анкетування батьків першокласників у 2012 році показало,що  переважна кількість батьків 1А 1Б 1Г підтримує ідею вивчення іноземної мови з першого класу,  цікавляться успіхами дітей та чітко представляють необхідність володіння іноземними мовами у майбутньому для своїх дітей.

 У процесі вивчення іноземної мови учні збагачують свої знання про культуру та звичаї інших народів, починаючи з першого класу, що допомагає їм у майбутньому житті вільно почувати себе на Європейському просторі.

Вивчаючи культурну спадщину європейських країн, діти порівнюють її з рідною культурою та пишаються її здобутками.    

Категорія: Зі шкільного досвіду | Додав: wadim777 (21.11.2012)
Переглядів: 1424 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]